BİLGİSAYAR KURSLARIMIZ

Web Tasarım Kursu

Web Tasarım Kursu
KURS DÖNEMİ
GÜN
SAAT
DERS/SAAT
BAŞLANGIÇ TARİHİ
KONTENJAN

WEB TASARIM EĞİTİMİ

 

Web tasarım eğitimi için temel bilgisayar bilgisine sahip olmak yeterlidir. Web Tasarım Eğitimin amacı kişisel ve kurumsal siteler yapmak isteyenlere yönelik görsel tasarım teknikleriyle web tekniklerinin etkin bir şekilde kullanılmasıdır. Şirketlerin reklam amaçlı Online ilanlarını, banner adı verilen internet reklamlarını, blog, portal gibi sayfa tasarımlarını düzenlemek isteyen herkesin katılarak kariyerinde internet iletişimi konusunda katkı sağlayacağı bir eğitim programıdır.
Web tasarımcısı, bir web sayfasının tasarlanması, güncellenmesi ve yönetiminden sorumludur. Ayrıca günümüzde web sayfası tasarlayanlar web programcılığı eğitimi alarak web tabanlı programlar geliştirmektedirler. Web Tasarımı kursu temel ve ileri düzey eğitimlerden oluşur. Temel düzeyde statik web sitesi yapımını, ileri düzey eğitimlerde ise dinamik yapılı ve veritabanı bağlantılı site yapımı ve yönetimi öğretilir.
Bu eğitimle web ajanslarında iyi bir kariyer sağlayabilir ya da kendi işinizin sahibi olarak da çalışma hayatınıza atılabilirsiniz. Eğitime temel bilgisayar bilgisi olan ve gelişen internet sektörüne ilgi duyan herkes katılabilir, ayrıca Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyanlar derslere yardımcı olması amacıyla bu kurslara katılabilir.

Web sayfasının tasarımından, yayınlanmasına ve yönetimine kadar olan sürecin mantığını ve uygulanmasını, Web Sayfasının tasarım, animasyon ve görselleştirilmesiyle ilgili teknikleri Web 2.0 mantığına uygun olarak, Ftp ile yayınlamayı, Domain seçiminde gereken özelliklerin neler olduğunu, Site için ne kadar büyüklükte alana ihtiyacınızın olduğunun belirlenmesi Satın alınan hosting’e sitenin gönderilmesinde ftp programlarının nasıl kullanılacağını, Ücretsiz hosting ve domain hizmetlerinin kullanılmasını, Uygun hosting ve domain seçimini, Sitenin arama motorlarına nasıl kaydedileceğini SEO(Arama motoru optimizasyonu) tekniklerini öğreneceksiniz.
Web Tasarım eğitiminin sonrasında kursiyerler, kendi işlerinin sahibi olabilirler, home office ve freelance çalışabilirler. Eğitim süresince öğrendiğiniz kapsamlı bilgiler sayesinde programları, yazılımlar arasındaki entegrasyonu da sağlayarak, daha iyi ve pratik kullanabilme özelliğini kazanacaksınız. Sadece site tasarlamakla kalmayacak sitenizin doğru reklamını nasıl yapacağınızı öğrenerek Google’da ön sıralara yerleşebileceksiniz.

 

Eğitim sonunda MİLLİ EĞİTİM ONAYLI WEB TASARIM sertifikası alabilirsiniz.

 

WEB ARAYÜZÜ TASARIMI

Web siteniz mevcut müşteri potansiyelinizi elinizde tutmanız, onlara yardım etmeniz ve kendinizi dünyaya duyurabilmeniz için en önemli araçtır.

 

Statik Web Sitesi

Grafik ve animasyon yoğunluğu olarak ön planda olan web siteleridir, görsel programlarla hazırlanır. Çok fazla programlama gerektirmez.Bu tarz siteler

 hazırlandıktan sonra sunucu üzerinde kolayca yayınlanır. Statik web sayfalarının içerikleri firmamız tarafından değiştirlir ve güncellenir. İçeriği çok sık 

değişmeyecek ve çok fazla sayfa sayısı olmayacak diyorsanız size statik site öneriyoruz.

Statik Web Sitesi Avantajları Nelerdir ?

Web sunucularında çok fazla özellik gerektirmez. ( Veri tabanı gerektirmez )

Hosting (barındırma) maliyeti düşüktür.

Yazılım maliyeti düşüktür.

Statik Web Sitesi Dezavantajları Nelerdir ?

Yönetim ve güncellemenin zor olması,

Ek sayfa oluşturulmanın zor olması,

Başta Google olmak üzere diğer arama motorlarında kolay bulunur olamaması.

 

Dinamik Web Sitesi

Özellikle E-ticaret yapıları için tavsiye ettiğimiz ve bütün web siteleri için önerdiğimiz yapıdır. Günümüzde web siteleri; ticari firmaların cirolarını arttıran, kurumların faaliyetlerini yaygınlaştıran ve kişisel kullanıcıların paylaşımlarının artmasını sağlayan yazılımlar haline gelmiştir.
Bu nedenle dinamik ( güncellebilir ) web siteleri günümüzün tercihidir.
Dinamik bir web sitesinde, farklı içerik ile sunulması istenen kısımlar bir veritabanında tutulur ve sayfa çağrıldığında bu bilgiler veri tabanından alınarak HTML kodları içinde sunulur. Sonuç olarak sayfayı çağıran bilgisayara giden bilgi statik bir web sitesindeki ile aynıdır, ama istek anında oluşturulmuştur. Gösterilecek sayfaların genel bir yapısı olduğunu ve içeriklerinin değişken olduğunu düşünelim. Bu durumda genel tasarım (örneğin başlık kısmı, logo vb.) , tek başına veritabanında ya da dinamik içeriği oluşturacak scriptin (örneğin PHP, .NET, JSP kodu) içinde bulunur, ancak içeriğin (örneğin metinin) geleceği yerde scriptte bir değişken vardır. Bu değişken her sayfa için karşılık gelen metin veritabanından okunarak değiştirilmesi için kullanılır.

Neden Dinamik Web Sitesi İstemelisiniz ?
Özellikle içeriği sık değişen, ya da geniş bir içeriğe sahip sitelerde bir değişiklik yapılmak istendiğinde sadece veritabanındaki ilgili verinin değiştirilmesi sayfanın değişmesi için yeterlidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde güncellenebilir ve geliştirilebilir.
Benzer şekilde, sitenin genel görünümü ile ilgili bir değişiklik yapılacaksa bu sadece sayfa yapısı üzerinde bir kez yapılır.
Yani değişikliği bir kere yapmak, sınırsız sayıda sayfanın bu değişiklikten etkilenmesini sağlar.
Günümüzde web sitesi yaptırmanın asıl amacı arama motorlarında ön planda olmaktır. Sayfa sayısının sınırsız arttırılabilmesi nedeni ile dinamik siteler tercih sebebidir.

 

E-Ticaret Sitesi

Artık ürünlerinizi sadece mağazanızdan değil sanal olarak da satabileceksiniz. Artan internet kullanımıyla kullanıcılar ürünleri gerçek mağazalardan çok sanal mağazalardan ( e-ticaret siteleri ) satın alıyorlar. E-Ticaret sitelerinin en büyük problemlerinden biri de güvenlik problemidir. Bu konuda güvenilir firmalarla çalışarak, güvenilirlik sertifikasını aldığınızdan emin olmanız müşterilerinizin sizin sitenizi seçmesini sağlayacaktır.
WEB TASARIM KURSU EĞİTİM MÜFREDATI

 

HTML

Web tasarım terimleri

Html kod yapısı

Köprü özellikleri ve bağlantılar

Html ile tabloların hazırlanması

Frameler ile çalışmak

Formlar

Yayınlama süreci ve yönetimi

 

DREAMWEAVER

Dreamweaver ile site yönetimi ve yayınlama özellikleri

Web sayfa mizanpaj teknikleri

Bağlantı yönetimi

Css stil özellikleri

Web menü tasarlamak ve köprü özellikleri

Hareketli resimler ve butonlarla tasarımların zenginleştirilmesi

Timeline animasyon özellikleri ile hareketli web sayfa özellikleri

Formlar hazırlamak

Diğer programlarla entegrasyon

Sitenin yayınlanması

 

PHOTOSHOP

Web arayüz tasarımları

Web photo albüm oluşurmak

Fotoğrafların web yapısına uygun hale dönüştürme teknikleri

Web banner hazırlamak

Animasyon özellikleri

Hareketli banner tasarlamak

Otomatikleştirme eylemleri actionlar

Plug-inlerle çalışmak

Web sayfası olarak kaydetmek teknikleri ve resim formatları

 

FIREWORKS

Vektörel çizim teknikleri

Resim düzenlemeleri

Web arayüz tasarımları ve web templateler oluşturmak

Menü sistemi ve hareketli butonlar oluşturmak

Fireworks sayfa şablonlarını flash ve dreamwever ile etkileşimli kullanmak

 

FLASH

Animasyon teknikleri

Storyboard teknikleri ve jenerik hazırlamak

Web introları ile reklam yönetimi

Web banner hazırlamak ve yayınlamak

Buton tasarlamak ve hareketli menüler

Hareketli web sayfaları tasarlamak,

Sahnelerle çalışmak

Maskeli katmanlarla animasyon teknikleri

Etkileşimli web sayfaları ve multimedia tasarım

Action scriptler ile interaktif uygulamalar

Flash oyun tasarımları

Flash dosyalarının yayınlanması

 

WEB TASARIM KURSU

Son yıllarda hızla gelişen internet mobil cihazların ve sosyal paylaşım sitelerinin de etkisiyle çok geniş kitleler tarafından kullanılan çok önemeli iletişim araçlarından birisi haline gelmiştir. Web sitesi, fikirlerimizi, düşüncelerimizi, işimizi, hizmetimizi, ürünlerimizi, yazılarımızı, şiirlerimizi, makalelerimizi, resimlerimizi, fotoğraflarımızı, müşteri ilişkilerimizi, iletişim bilgilerimizi dünyaya sunmamızı kısacası kişi ya da firmaların ürünlerini çok daha büyük kitlelere tanıtabileceği ve maliyeti çok düşük bir ortam sağlamaktadır.

Eğer bizde bu ortamın getirilerinden faydalanmak istiyorsak mutlaka kişisel ya da kurumsal bir web sitesine sahip olmalıyız. Bunu 2 şekilde yapabiliriz.

Birincisi profesyonel bir web designer’a bir web sitesi yaptırmak ki bunun maliyeti 500TL den başlayarak kurumsal firmalar için 20000$ a kadar ulaşmaktadır.

İkincisi ise kendi web sitemizi kendimizin hazırlaması olacaktır. Web Tasarım kursu size kendi sitenizi istediğiniz gibi tasarlamayı, istediğiniz formatta değişiklikler yapmayı hata bu eğitimi sürdürdüğünüz takdirde profesyonelleşip bu işten para kazanmanızı da sağlayabilir.

Eğer ilk yöntemi seçersek yani hazır bir web sitesi kullanır ya da bir web sitesi yaptırırsak öncelikle bunu belli bir yapım ücreti olacağı gibi daha sonra sitemizi değiştirmek ya da güncellemek istersek bunun için de profesyonel yardım gerekecek dolayısıyla bununda bir ek maliyeti olacaktır.

Fakat web tasarım kurusuna gidip kendi sitemizi kendimiz tasarladığımız takdirde yukarıda saydığımız maliyetlerden hiçbiri olmayacağı gibi bu işten yıllık olarak bu işten 5000TL-20000TL arasında parada kazanabiliriz. Bu yöntemin tek dezavantajı ise ilk başlarda tasarladığımız sitelerin biraz amatör olması söylenebilir. Ama bu işin üzerinde biraz durmanız halinde profesyonel tasarımlar yapmanız fazla bir zamanınızı almayacaktır.

ANKARA ETKİN EĞİTİM KURUMU olarak web tasarımında sizin için gerekli olan HTML, DREAMWEAVER, PHOTOSHOP, FLASH gibi programların eğitiminin yanı sıra Domain tescil, Web Hosting, ve SEO luk konularında da alanlarında uzman eğitmenlerden eğitim ve MİLLİ EĞİTİM onaylı SERTİFİKA alabilirsiniz.