BİLGİSAYAR KURSLARIMIZ

Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım Kursu
KURS DÖNEMİ
GÜN
SAAT
DERS/SAAT
BAŞLANGIÇ TARİHİ
KONTENJAN
Hafta İçi
Pazartesi-Çarşamba
18:30/21:00
72
29 Kasım Pazartesi
Son 3 Kişi
Hafta İçi
Salı-Perşembe
15:00/18:00
72
30 Kasım Salı
Son 2 Kişi

Hafta Sonu

Cumartesi - Pazar
15:00-18:00
72
27 Kasım Cumartesi
Son 3 Kişi

Hafta Sonu

Cmrtesi - Pazar
18:30 - 21:00
72
27 Kasım Cumartesi
Son 2 Kişi

GRAFİK TASARIM KURSU ANKARA

 

Grafik Tasarımı Eğitim için Digital ortamda yaratıcılığına güvenen, kendine bu sektörü meslek olarak hedef seçen temel bilgisayar bilgisine sahip herkes eğitimlerimize katılabilir. Grafik Tasarımı Eğitimi; Yaratıcı yeteneklerini günümüz teknolojisi ile birleştirerek üretime dönüştürmek isteyenlerin katılması gereken bir eğitimdir. Görsel iletişim konusunda ilerlemek isteyen, güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyan ve yeteneklerini değerlendirmek isteyenler katılmalıdır.
Grafik Tasarım eğitim paketini başarıyla tamamlayan kursiyerler, dünya çapında geçerli bir meslek sahibi olurlar. Öğrenilen tüm bilgiler, en son ve en yaygın kullanılan grafik tasarım yazılımları ve bilgileridir. Tüm kursiyerler bu eğitim sonrasında, grafik tasarım dünyasını tanıyacak, gereklikleri öğrenecek, trendi takip edecek bir bakış açısına da sahip olacaklardır.
Katılımcılar hem bireysel olarak hem de iş hayatınızda daha iyi bir konuma gelmek için kendilerine değer katmış olurlar. Bu eğitim sonrasında kursiyerler, kendi işlerinin sahibi olabilirler, home office ve freelance çalışabilirler. Eğitim süresince öğrendikleri kapsamlı yazılımlar sayesinde, yazılımlar arasındaki entegrasyonu da sağlayarak, daha iyi ve daha pratik kullanabilme özelliğine kavuşacaklardır. Matbaa veya ajanslarda değişik pozisyonlardan başlayıp, art direktörlüğe kadar uzanan bir kariyer hayatı bireyleri beklemektedir.
Eğitim sonunda MİLLİ EĞİTİM ONAYLI GRAFİK TASARIM sertifikası alabilirsiniz.

 

GRAFİK TASARIM

 • Adobe Photoshop
 • CorelDraw
 • Indesign
 • Illustrator

 

Grafik Tasarım Kursu Sonunda Hangi Sektörlerde Çalışılabilir

 • Matbaa,
 • Reklam ajansları,
 • Grafik tasarım stüdyoları,
 • Fotoğraf stüdyoları,
 • Gazete ve dergiler,
 • Şirketlerin pazarlama ve reklam departmanları,
 • Tekstil tasarım sektörü,
 • Ambalaj Tasarım,
 • Cam-Vitray,
 • Serbest Çalışma(Freelance )

 

Alınabilecek unvanlar nelerdir

 • Grafiker,
 • Grafik Tasarımcısı,
 • Desinatör,
 • Dizgici,
 • Renk Ayrımcısı

 

PHOTOSHOP

Photoshop Kursunun amacı, kursiyerleri profesyonel grafik tasarım işlerini yapabilme kabiliyetini kazandırmaktır.

ankara etkin akademi grafik tasarım kursu photoshop dersleri

Photoshop bir grafik düzenleme programıdır. Grafik düzenleme yazılımları (Photo Editing Software), yeni bir resim oluşturmaktan daha çok var olan resimler üzerinde düzenlemeler 

yapmanıza yardımcı olan programlardır. Bundan dolayı içerdiği çizim araçları, kalem ve fırçadan çok, kesme kopyalama ve silme üzerine dayalıdır. Bu tip programlar kabaca örnek vermek gerekirse, iki resmin montajlanmasından var olan resim üzerinde değişiklik yapmaya, bozulmuş 

yıpranmış resimlerin tekrar oluşturulmasından yeni illustrasyonlara kadar bir çok alanda kullanılırlar. Bu programlar yanyana gelmemiş insanları aynı resim içinde göstermek, hiç gitmediğiniz yerlerde çekilmiş fotoğraflar oluşturmak, var olan arabanızın rengini değiştirmek gibi işlemler de yapılabilir.

· Renk özellikleri
· Çizim teknikleri, ışık, gölge ve perspektif kavramları
· Seçme ve dekupe teknikleri
· Rötuşlama teknikleri
· Montaj teknikleri
· Layerlarla çalışmak
· Fırçalarla çalışmak
· Filtrelerle yaratıcı teknikler
· Fotoğraf ışık ve kontrast dengesi
· Kırmızı göz problemini çözmek
· Renk özelliklerini düzenlemek
· Matbaa ve baskı teknikleri
· Photoshop ile yaratıcı sektörel uygulamalar

 

CORELankara etkin akademi grafik tasarım kursu corel dersi

Corel Kursu, Grafik ve tasarımcıların logo, bilboard, katolog, broşür, baskı, afiş Vektörel bir grafik tasarım işlerini yapmaların sağlama amacını taşır.
Corel firmasının ürettiği Corel Draw yazılımı, Adobe Illustrator ve MacroMedia Freehand in alternatifidir ve genel olarak Windows ortamında tercih edilir. Türkiye de çoğunlukla etiket, bayrak, kartvizit, davetiye gibi baskılı işleri vb. üreten firmalarca kullanılır.
Vektörel bir grafik tasarım programıdır. CorelDRAW illüstratörlerin, tasarımcıların ve profesyonel sanatçıların çalışmalarına yeni boyutlar katar. CorelDRAW resim meydana getirmek için benzersiz yöntemler kullanır. CorelDRAW bit eşlem grafik tasarım paketlerinden farklıdır. Vektör tabanlı bir programdır; yani resimleri matematiksel olarak belirlenmiş vektörler olarak yaratır ve bu şekilde kullanır. Vektörler, hem büyüklüğü ( boyutu ) hem de yönü ( açı, eğri vb.) olan nesnelerdir. İçinde grafik tabanlı resim saklanan dosyalar listeler halinde yazılmış satırlardan oluşur. Bu satırlarda vektörel grafiğin yeri,yönü uzunluğu, rengi ve eğrisiyle ilgili bilgi bulunur.
· Vektörel çizim teknikleri
· Renk ve kompozisyon özellikleri
· Konsept oluşturmak kurumsal kimlik uygulamaları
· Desen tasarımı ve sektörel uygulamalar
· Davetiye hazırlamak ve montaj teknikleri
· Sayfa mizanpaj çalışması ve çoklu sayfa tasarımları
· Takvim, antetli kağıt ve broşür çalışmaları
· Açık hava reklamcılığı

 

INDESIGN

InDesign Kursu, yayıncılık ve tasarım ve reklam sektörüne profesyonel tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Adobe InDesign, yayıncılık profesyonelleri için bir sayfa düzeni ve tasarım aracıdır. Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator ile kusursuz biçimde çalışır ve yaratıcı sürecinizi kesmeyen tek bir bütünleşik tasarım ortamı sağlar. InDesign QuarkXpress ve Adobe PageMaker dosyalarını da açabilir, böylece yeni bir tasarım olanakları dünyasına girerken işlerinizi de yanınıza alabilirsiniz. InDesign metin ve grafikleri ölçeklendirmek ve kaydırmak, eğimli doldurma ve çizgileri kullanmak veya Bezier yolları çizmek ve düzenlemek için yaratıcı özgürlük sağlar. Bu demoda ayrıca belge-geneli katmanlar ve sınırsız geri al Superior tip kontrol ve copyfitting gibi beklenmedik verimlilik yardımları vardır.

· inDesign Temelleri
· Text çerçeve yaratma
· Text Frame yaratmak
· Basit düzenlemeler yapmak
· Text yerleştirmek
· Numaralı liste yaratmak
· Step ve Repeat kullanmak
· Tab’lar ve Tab durakları
· Hanging Indents
· Clipping Path’ler
· Step ve Repeat
· Smart Guide’lar
· Obje Stilleri
· paragraf stilleri
· Dökümanı hecelemek
· PDF yaratmak
· CMYK renkleri
· Spread Klavuzu
· Wrap text düzenlemek
· Stilleri düzenlemek
· Temel Grid
· Text’ler
· Tabloları yaratmak
· Tablo stili yaratmak
· Layer’larla çalışmak
· İç grafikler
· Book Dosyaları

 

GRAFİK TASARIM

Grafik Tasarım Kursu  (grafik design) design Latince designare`den gelmiş olup bir şey işaret etmek anlamındadır. Tasarlamak ise iz bırakma, dikkat çekme, not etme, altını çizme, damga vurma, özgün olma, biricik ve tek olma, vurgulama, belirginleştirme, ayrıştırma eylemleri vurgulanır.

Grafik tasarım ise bir mesajı, bir düşünceyi görselleştirmek, soyut bir kavramı somutlaştırmak, kısaca resmi stilize etmektir, dolayısıyla grafik tasarımı yapabilmek için sadece program bilmek yeterli değildir, bunun yanında görsel sanatların temel ilkelerini yani vurgulama, hizalama, denge, karşıtlık, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritim, ve birlik gibi kavramları da bilmek gerekmektedir.

Grafik tasarım eğitimlerimizde tasarım eğitiminin yanı sıra en yaygın kullanılan tasarım ve matbaa programları olan Adobe Photoshop, CorelDraw, InDesign gibi programlarda eğitim alacak tasarım yapmanın yanı sıra bu programları da en iyi şekilde kullanmayı öğreneceksiniz.

Yani kursumuzu bitiren bir kursiyer isterse reklam grafik firmalarında çalışabileceği gibi isterse matbaa dizgi işlerini de rahatlıkla yapabilecek seviyeye gelecektir.