KURUMSAL

Almanca Aile Birleşimi

Almanca Aile Birleşimi

Aile birleşimi için A1 seviyesinde Almanca

Aile birleşimi nedeniyle vize almak için Almanca öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız,Almanca aile birleşimi kursuna kayıt olarak bu amacınıza ulaşabilirsiniz.

 

 

Bilindiği gibi Almanya tarafından alınan bir karar gereği, Almanya’da bulunan eşinin yanına yerleşmek için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarından temel düzeyde Almanca bilgisi istenmektedir.Almanya’da ikamet eden Türk yada Alman vatandaşı ile evlenip,bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin Almanya’dan vize alması için A1 seviyesinde Almanca bilmeleri gerekmektedir.

 

Eğer siz de aile birleşimi nedeniyle Almanca öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız Etkin Akademi hizmetlerinden fayladabilirsiniz.

 

Almanca

Almanca aile birleşimi kursu

 

Konuya ilişkin İstanbul Alman Başkonsolosluğunun resmi web sitesinde şu bilgiler verilmiştir:

 

“İkamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar, Almanya`daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenlemeyle, Almanya`ya gelecek olan bu kişilerin en azından basit bir şekilde de olsa Almanca dilinde iletişim kurarak toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yöntemle sonradan aile birleşimi yapan eşlere entegrasyon kurslarının başlangıç döneminde ve böylece Alman toplumuna uyum sağlamalarında kolaylık sağlanmış olacak ve Almanya`daki yaşamlarına daha iyi şartlarla başlama imkanı verilmiş olacaktır.

 

Almanya`ya gelecek olan eşin Almanca dilinde en azından basit düzeyde iletişim kurabildiği vize başvurusu sırasında kanıtlanmalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir.”

 

Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavı için mutlaka belli bir kurum yada kişilerden mi ders almak gerekiyor ?

 

Aile birleşimi sınavına katılmak için hazırlanma sürecinde sınava kendiniz yada istediğiniz bir kursa yazılarak hazırlanabilirsiniz.Hatta hiç bir kursa da gitmeyebilirsiniz. Goethe Enstitüsünde veya sınavı yapıyoruz diyen herhangi bir kurumda Almanca Aile Birleşimi Kursu almanız size herhangi bir avantaj veya dezavantaj sağlamaz. Ama sınav maalesef kolay ve basit değil. Sistemli ve düzenli bir çalışma gerektirdiğinden sınavı gerçekten iyi tanıyan ve Alman diline hakim kişilerden profesyonel yardım mutlaka almanız gerekir.