BİLGİSAYAR KURSLARIMIZ

10 Parmak Klavye Kursu

10 Parmak Klavye Kursu
KURS DÖNEMİ
GÜN
SAAT
DERS/SAAT
BAŞLANGIÇ TARİHİ
KONTENJAN
Hafta İçi
Salı - Perşembe
10:00 - 13:00
40
30 Kasım Salı
Son 2 Kişi
Hafta İçi
Salı - Perşembe
14:00 - 17:00
40
30 Kasım Salı
Son 3 Kişi
Hafta İçi
Salı - Perşembe
18:30 - 20:45
40
30 Kasım Salı
Son 3 Kişi
Hafta İçi
Sadece Salı
18:30 - 20:45
40
30 Kasım Salı
Son 3 Kişi
Hafta İçi
Sadece perşembe
18:30 - 20:45
40
2 Aralık Perşembe
Son 4 Kişi

Hafta Sonu

Cumartesi Pazar
14:00 - 16:00
40
27 Kasım Cumartesi
Son 3 Kişi

Hafta Sonu

Sadece Cumartesi
14:00 - 16:00
40
27 Kasım Cumartesi
Son 3 Kişi

Hafta Sonu

Sadece Pazar
14:00 - 16:00
40
28 Kasım Pazar
Son 3 Kişi

ON PARMAK KLAVYE KURSU ANKARA

Bilgisayar klavyesi üzerinde 10 parmakla hızlı, yanlışsız, temiz yazı yazma becerisi kazandırarak, iş, ticari ve günlük hayatta kullanılan yazışmaların hızlı ve noksansız yürütülmesini sağlayan, 10 parmak kursu ile ilgili iş alanlarında çalışabilecek bilgili ve becerikli meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlayan eğitim ve öğretimini içerir.
Bilimsel olarak düzenlenmiş, bilgisayar klavyesini kullanarak Türkçemizdeki 29 harf ve yabancı dillerdeki diğer (w,x,q vb.) harfleri sistemli bir şekilde öğrenmeyi ve bu beceriyi kazandıktan sonra ödev, tez, proje gibi metinlerin yazılması, rakam, işaret ve sembol tuşlarının kullanılması adımlarından oluşur.
Bilgisayar karşısında geçirdiğiniz zamanın %80`ini klavyede doğru tuşu arayarak, sadece geri kalan %20`sini verileri girmekle geçirdiğinizi biliyor musunuz? Ankara 10 Parmak Kursu ile bu zaman kaybını ortadan kaldırabilir, bilgisayar kullanımındaki veriminizi artırabilirsiniz.
Önemli uyarı: Zabıt Katipliği sınavına girebilmek için İŞLETMENLİK SERTİFİKASINA sahip olmak gerekmektedir, kursiyerlerimiz 10 parmak kursuna katıldıkları taktirde işletmenlik sertifikasına indirimli sahip olabilirler.

ANKARA 10 PARMAK KURSU

Standart Türk (F/Q) klavyeyi tanır, çalışma esaslarını kavrar.
Standart Türk (F/Q) klavyede on parmak yazabilme ve beceriyle kullanabilme alışkanlığını kazanır.
10 parmak kullanan kişi gerekli olan temiz, planlı ve düzenli çalışma yapar.
İşin zamanında ve noksansız olarak bitirilmesi sorumluluğunu kazanır.
İş ve ticari hayatta kullanılan yazışmaları öğrenir.
Doğru ve süratli yazı yazma becerisinde en üst düzeye ulaşır.
Bu program sonunda kursiyerlerin büyük bir çoğunluğu tekniğine uygun olarak bakmadan 10 parmakla 3 dakikada 90-120 kelime yazar.
Ankara 10 Parmak Klavye Kursu yazma mahareti kazandırıp meslek sahibi olmalarını, meslek sahiplerinin de daha ehil olmalarını ve 10 Parmak Klavye yazmalarını sağlar.

On Parmak Kursunun Uygulaması

Standart Türk klavyesine göre, klavyeye bakmadan 10 parmak metoduyla yazma tekniği verilecektir. Doğru teknik ve sürat kavramı geliştirilecektir.
Klavye öğretimine yeterli zaman ayrılıp, hızlı bir şekilde geçilmemeli her derste bir önceki dersin kısa tekrarı yapılmalıdır.
Klavye öğretimi bitirildikten sonra, klavye tekrarı yapılacak (en fazla 12 saat), basitten zora doğru düz metinlerin yazdırılmasına geçilmeyecek, ancak tekrar yoluyla iyice kavratıldıktan sonra düz metinlerin yazdırılmasına geçilecektir.
Kursiyerlerin sürat grafiği kullanarak kendi çalışma ve sürat seyrini takip etmeleri sağlanacaktır.
10 (on) Parmak dersinde öğretim metodu dersi derste öğrenme-öğretme ilkesi esas alınacaktır

ON PARMAK KLAVYE KURSU İÇERİĞİ

Hızlı Yazma Teknikleri
Klavye üzerindeki harflerin dizilişi
Ellerin klavye üzerindeki konumlanması
On Parmak Yazım Kuralları
Hızlı Klavye Yazma Kullanım Teknikleri
Zabıt katipliği sınav metinleri üzerinde çalışmalar

ON PARMAK Kursunun Sağladığı İş İmkanları

KPSS de başarılı Lise mezunları ve Üniversite mezunları için Devlet Memurluğu şansı.
Bilgisayar Operatörü, İş yerlerinde Veri Giriş Elemanı.
Radyoloji Servislerinde Raportörlük, Noterler de veri girişi.
Tercüme Bürolarında veri girişi.
Matbaa ve Dizgi Servisleri.
KPSS sınavına girip 70 ve üzeri puan alan, 35 yaşını aşmamış her adayın bu sınava katılma hakkı vardır. “DAKTİLOGRAFİ” kitabından seçilen herhangi bir metnin, 3 dakikada en az 90 kelime yazılması gerekmektedir. Hatasız 90 kelime ve üzeri yazan adaylar, sınavın 1′inci aşamasını geçmiş sayılır. Sıra 2′nci aşamadadır, bu da birebir sözlü mülakattan geçer. Bunda da başarılı olan adaylar artık bir Devlet Memurudur.
ZABIT KATİPLİĞİ SINAV METİNLERİ
ON PARMAK F KLAVYE KURSU Ankara
ON PARMAK Q KLAVYE KURSU Ankara
MESAJ GÖNDERİN AYRINTILI BİLGİ İÇİN BİZ SİZİ ARIYALIM

10 PARMAK KLAVYE KURSU ANKARA

On parmak klavye kursu daktilo kullanımının ortadan kalkması ve daktilo yerine bilgisayarın kullanılmasıyla yazım ve dizgi işlemlerinin çok daha hızlı yapılabilmesi için daktilo tekniğinin bilgisayara uyarlanmış halidir. 10 parmak yazma işlemini Q Türkçe klavyede yapabileceğimiz gibi Türkçe ye daha uygun olması nedeni ile F klavye çok daha fazla tercih edilen hem öğrenmesi hem de daha çok kelime yazılması sebebiyle Q Türkçe klavyeye göre daha çok tercih edilmektedir.
Burada temel amaç aynı parmaklarla sürekli aynı kelimelere basılması böylece harflerin yerlerinin ezberlenerek klavyeye bakmadan yazılabilmesidir. Klavyeye bakmadan yazabilmek hız açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Örneğin harflerin yerini ezberlediğimiz için harf aramak daha sonrada ekrandan yazdığımız metinde hata kontrolü yapak için tekrar ekrana bakmakla zaman kaybetmemiş olacağımız gibi özellikle uzun metin yazarken yerimizi kaybetmek ve ramak gibi durumlarla da karşılaşmamış olacağız.
10 parmak klavye kursu hızlı yazmak tamamen pratiğe dayalı bir metot olduğundan yorucu ve sıkıcı gelebilir, yılmadan ve düzenli çalışarak kendimizi geliştirebiliriz.